неділю, 14 лютого 2016 р.

Безпека в Інтернеті – як захистити свій аккаунт

Автор: Cтасевич Анастасія, учениця 11-Б класу 

СТВОРЕННЯ ПАРОЛЯ:
Запорука безпеки в Інтернеті - надійний пароль. Часто користувач не може придумати пароль і використовує прості поєднання букв або цифр по типу "qwerty" або "123456". Але такий пароль дуже легко підібрати, і при спробі злому хакери перевіряють такі комбінації в першу чергу. Тому дійсно безпечний пароль повинен відповідати певним критеріям.
Пароль не повинен складатися з простого слова, небажано використовувати в якості пароля своє ім'я, прізвище, дату народження, імена близьких людей і т.п. Краще використовувати не слово, а безглузду комбінацію букв. Якщо вам важко її придумати, наберіть російське слово в англійській розкладці, наприклад, слово "захист" перетворюється в "pfobnf". Але, знову ж таки, російське слово не повинно бути занадто простим, до того ж, багато зломщики пароля з цією хитрістю знайомі.

Кращий пароль - це комбінація великих і малих літер, цифр і спецсимволів в довільному порядку. Чим важливіше для вас пароль від аккаунта на тому чи іншому сайті, тим складніше він повинен бути. Багато сайтів визначають ступінь безпеки вашого пароля при реєстрації і не дають можливості використовувати занадто простий пароль.
СЕКРЕТНЕ ПИТАННЯ ТА ДОДАТКОВІ МОЖЛИВОСТІ:
Ті ж вимоги відносяться і до секретного питання, службовцю для відновлення забутого пароля. Занадто просте питання з очевидною відповіддю, відомим не тільки вам, анітрохи не убезпечить ваш аккаунт електронної пошти. Краще замість стандартного секретного питання придумати власний, відповідь на який буде відомий тільки вам. Це підвищить вашу безпеку в Інтернеті. Якщо сайт, на якому ви реєструєтесь, пропонує здійснити прив'язку вашого аккаунта до номера мобільного телефону - скористайтеся цією можливістю, тоді при втраті пароля він прийде не на електронну пошту, а у вигляді SMS. Погодьтеся, зловмисникові важче отримати фізичний доступ до вашого телефону, ніж до електронної поштової скриньки.
ЗБЕРЕЖЕННЯ ПАРОЛЯ:
Для забезпечення безпеки в Інтернеті дуже важливо правильно зберігати ваш пароль. Найкраще запам'ятати його напам'ять і ніде не записувати - тоді ймовірність того, що він потрапить у чужі руки, мінімальна. Якщо ви не можете обійтися без підказки, придумайте кодову фразу, в якій буде зашифрований ваш пароль. Існують також програми для збереження паролів, які зберігають всі ваші паролі в базі даних. Але для доступу до бази теж використовується пароль, так що занадто довіряти програмам не варто.
Багато браузери пропонують зберігати ваші паролі. Але якщо ви дорожите безпекою в Інтернеті, зберігайте паролі в браузері тільки на вашому особистому комп'ютері, до якого маєте доступ тільки ви. На роботі, в університеті або в інтернет-кафе запам'ятовувати пароль в браузері не варто. При роботі з чужого комп'ютера при вході на сайт, що вимагає авторизації, ставте галочку біля фрази "чужий комп'ютер" або "не запам'ятовувати пароль", якщо така функція присутня. Закінчуючи роботу з сайтом, обов'язково натисніть на кнопку "вихід", інакше наступний користувач, який сяде за комп'ютер, отримає доступ до вашого аккаунту.
ДОДАТКОВІ ВАРІАНТИ:
Намагайтеся на різних сайтах використовувати різні паролі. Наприклад, пароль вашої електронної пошти не повинен співпадати з паролем в соціальній мережі. Щоб підвищити рівень безпеки в Інтернеті, використовуйте різні електронні поштові скриньки для особистого листування і для реєстрації на сайтах. З електронною кореспонденцією краще працювати не безпосередньо в браузері, а в спеціальній програмі - поштовому клієнті.
ПЕРЕХОПЛЕННЯ ПАРОЛІВ:
Ваш пароль можуть перехопити і за допомогою спеціальних скриптів. Наприклад, в соціальних мережах популярні скрипти, що дозволяють відзначити відразу всіх друзів на фотографії. Вам пропонується просто скопіювати код та вставити його в адресний рядок браузера. Можливо, цей код і правда безпечний - але якщо ви не розбираєтеся в скриптах і не впевнені на 100%, як працює код, ризикувати не варто, якщо ви не хочете втратити свого аккаунта. З тих же міркувань безпеки в Інтернеті постарайтеся не використовувати програми, що пропонують скачати з соціальних мереж музику і відео, якщо вони пропонують вам ввести свій логін і пароль.
Для перехоплення паролів використовуються трояни - шкідливі програми, які маскуються під нешкідливі файли. Щоб убезпечити свої особисті дані, не завантажуйте файли з недовірених джерел і не запускайте незнайомі програми. Обов'язково встановіть на свій комп'ютер антивірусне ПЗ - існує безліч антивірусів, і багато безкоштовні антивіруси не поступаються по надійності і функціональності комерційним. Також підозрілі файли і посилання можна перевірити онлайн, щоб упевнитися в їх безпеці.
Ще одна загроза безпеки в Інтернеті - так званий фішинг (різновид інтернет-шахрайства, метою якого є здобуття конфіденціальних даних користувача – логіна і пароля). Щоб не стати жертвою фішингу, не переходьте по підозрілих посиланнях, які схожі на справжні (наприклад, замість www.example.com - www.exxampl.com) і не повідомляйте свій логін і пароль від аккаунта нікому, навіть якщо ця людина представився адміністраторам сайту - справжньою адміністрації ваш пароль не потрібен.


Ваша безпека в Інтернеті знаходиться в ваших руках, тому тільки в ваших силах зробити так, щоб ніхто не дізнався ваш пароль і не скористався особистою інформацією зі злими намірами!

Немає коментарів:

Дописати коментар